World of Metin

Cum pui o poza pe un forum.

View previous topic View next topic Go down

Cum pui o poza pe un forum.

Post by A.Levine on Fri Sep 14, 2012 7:46 am

]In topicul trecut, facut de mine, am aratat cum se face poza la descktop. Aici veti vedea cum uploadati (postati, puneti) acea/o poza pe un forum.

Pasul 1: Intrati pe pagina http://www.google.ro (

Spoiler:

), am facut poza mai mica pentru a se uploada mai repede.
Pasul 2: Scrieti "imageshak.us" unde dati click pe prima pagina. Ar trebuii sa va arate asa:

Spoiler:

Pasul 3: Dati unde scrie "Browse" si va alegeti poza/imaginea din locul unde este salvata. Uite:

Spoiler:

Pasul 4: Dupa ce ati ales imaginea/poza dorita apasati "UPLOAD NOW" Uite:

Spoiler:

Pasul 5: Dupa ce ati dat "UPLOAD NOW" asteptati sa se incarce. Dupa ce s-a incarcat, va va aparea imaginea pe un font mai mic, iar mai jos sunt niste link-uri. De acolo alegeti unde scrie "Forum Code". In dreptul acestuia este un link, caruia ii dai "Copy sau Copiere". Asa ar trebuii sa arate:

Spoiler:

Pasul 6: Dupa ce ati dai "Copy sau Copiere" intrati pe forumul unde vreti sa puneti poza/imaginea.
Exemplu: Am ales ca exemplu forumul VirtualStrike.
Intrati in topicul unde vreti sa puneti poza/imaginea si dati "POST REPLY" unde dati la "spoiler" sau la "spoiler2". Arata in genul acesta:

Spoiler:

Dupa care va va aparea scris "spoiler" si "spolier" intre paranteze patrate "[]" . Intre "spoiler" si "/spoiler" (in paranteze patrate), acolo dati "Paste" sau "Ctrl + V" la link-ul de la :Forum Code"
Pasul 7: Dupa ce ati facut cele mentionate mai sus, dati "Trimitere" (ca la orice mesaj).

Ca sa vedeti imaginea, dai click pe "Spoiler" si imaginea va aparea.
[size=150]NU SARITI NICI UN PAS ![/size

A.Levine
Administrator
Administrator

View user profile http://world-of-metin.big-forum.net

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top